مارس 5, 2021

ایرانسل هشتمین کنفرانس سالیانه خود را برگزار نمود [گزارش سایت ما]

همونطور که امروز با گزارش وبلاگ نویسی زنده سایت ما در جریان قرار گرفتید، شرکت ایرانسل به مناسبت هشتمین سالروز راه اندازی شبکه گوشی موبایل خود، نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار کرد.

برابر گمانه زنیا، محوریت اصلی این مراسم نسلای سوم و چهارم گوشی موبایل در شبکه این اپراتور بود. در اول مراسم علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل شرکت ایرانسل در ایراد سخنان خود به ارائه اطلاعات به صورت آمار و ارقام پرداخت.

ایشون در اول اعلام امیدواری کرد که این اپراتور گوشی موبایل بتونه با پیشرفت در ارائه ۳G و ۴G، دین خود به هم وطنان و کشور رو بکنه. طبق گفته این مدیر ایرانسل هر ساله اجناس و تحولات جدیدی رو ارائه داده. واسه خوندن گزارش کامل مراسم در ادامه با سایت ما همراه باشین.

استقبال ایرانسل از حاضرین قبل از شروع کنفرانس

 

دزفولی در اول با اشاره به ارائه پروانه ۳G و ۴G به ایرانسل و رومینگ ملی به عنوان مهم ترین رویدادهای سال گذشته اضافه کرد: اجرای رومینگ ملی واسه رفع نقاط ضعف پوشش شبکه و آنتن دهی در همه جای کشور بوده که امیده با اجرا این طرح مشکلات یاد شده برطرف شه.ایشون اهدای پروانه بدون محدودیت فناوری رو از جمله مزیتای مجوز جدید خواند و گفت: اجرایی کردن مواردی چون رومینگ ملی، ترابردپذیری شماره گوشی موبایل، اپراتور مجازی، اشتراک گذاری سایتا و سرویس دهی wifi برون ساختمانی از چیزای مهم پروانه پیشرفت شبکه به نسل سوم و چهارم موبایله.

مدیرعامل ایرانسل اعلام کرد: در سال گذشته ۱۰۰ درصد ترافیک دیتا در شبکه اپراتور دوم زیاد شد و اندازه قطعی تماس هم به زیر ۰٫۷۷ درصد رسید. پوشش جاده ای ما به بیشتر از ۲۸ هزار کیلومتر رسیده و جمعیت بالای ۸۴ درصد رو پوشش دادیم که هر دوی اونا از تعهداتی که در پروانه قید شده بود، بیشتره.

قلمبر دزفولی در ادامه مراسم به کمک چند مدیر دیگه ایرانسل آماری رو ارائه داد که در زیر اونا رو مشاهده می کنین:

– قطعی شبکه که باید در سال نهم به ۱ درصد برسه، در آخر سال هشتم به کمتر از ۰٫۷۷ درصد رسیده. این قطعی واسه شهر تهران کمتر از ۱٫۲ درصده.

– سیم کارتای دائمی و اعتباری این اپراتور به ترتیب با ۴۲۱ و ۱۵۸ اپراتور دنیا رابطه رومینگ صوتی دارن.

– ایرانسل با ۳۰۴ اپراتور دنیا رومینگ دیتا هم داره.

– امکان دسترسی به کدهای دستوری و کارت شارژ در رومینگ ممکنه.

– امکان به کار گیری سیم کارتای این شرکت در هواپیما و کشتی واسه ۲۱ خط هوایی و دریایی هست.

– در حج امسال شبکه این اپراتور ۹۸ درصد افزایش استفاده کننده، ۲۰۲ درصد افزایش به کار گیری دیتا و ۶٫۵ درصد افزایش اندازه صحبت نسبت به سال گذشته داشته.

– تا سال ۲۰۱۸ در دنیا ۱۵ اگزابایت (هر اگزابایت یه میلیارد گیگابایته) دیتا به صورت ماهانه مصرف شده که این اندازه ۱۱ برابر افزایش نسبت به سال ۲۰۱۳ رو نشون میده. تعداد وسایل الکترونیک در این سال به ۱۰ میلیارد دستگاه می رسه. البته افزایش جمعیتی استفاده کنندگان دیتای خاورمیانه در این سال به ۷۰ درصد می رسه.

– اندازه مصرف دیتا در سال ۲۰۱۸ در آفریقا و خاورمیانه به ۹٫۴ درصد، آمریکای شمالی ۱۸٫۶ درصد، آسیای شرق ۴۲٫۴، اروپای مرکزی و شرقی ۱۰٫۳، اروپای غربی ۱۲٫۰ و آمریکای لاتین ۷٫۳ درصد میشه.

– ۳۳۲ شبکه LTE در ۱۱۲ کشور و ۵۴۷ شبکه ۳G در ۲۱۶ کشور جهان به استفاده تجاری رسیدن.

– به ازای هر ۱۰ درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند، ۱٫۳۸ درصد رشد تولید ناخالص ملی و به ازای ۱ درصد افزایش همین شبکه، ۰٫۲ درصد اندازه اشتغال و ۱۳ درصد بهره وری افزایش داره.

– به ازای هر ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری واسه پهن باند ۱٫۸ میلیون شغل در ۱۰ سال ایجاد می شه.

– در سال ۲۰۰۷ در آمریکا ۳۰۰ میلیارد دلار صرفه اقتصادی به وجود اومده به وسیله گسترش ضریب نفوذ اینترنت پهن باند انجام شده.

– براساس آمار اتحادیه جهانی مخابرات ITU به کار گیری اینترنت پهن باند، در صادرات شرکتای تولیدی و فروش شرکتای خدماتی به ترتیب ۶ و ۱۰ درصد افزایش بوجود میاره.

– تقریباً کل اجزای شبکه (نرم افزار و سخت افزار) در گذاز از ۲G به نسلای بالاتر تغییر می کنه.

– در ۵۴ شهر تحت پوشش ۳G ایرانسل ۶۰ درصد مشتریان از خدمات دیتا استفاده کردن و تا آخر سال ۳۰۰ درصد افزایش پوشش ۳G در شبکه این اپراتور صورت میگیره.

– سرعت انتقال داده در شبکه اینترنت پهن باند ایرانسل الان ۱۰ برابر نسل قبلیه.

– کل اندازه مصرف دیتای مشترکان این شرکت در شهریور ماه امسال به بیشتر از ۲ هزار و ۲۰۰ ترابایت رسید.

– شبکه وایمکس ایرانسل ۴۹۲ هزار مشترک، ۸۵۲ نمایندگی فروش، ۹۹۶ سایت و ۳۶ شهر تحت پوشش داره که به دلیل کار روی شبکه های ۳G و ۴G دیگه گسترش نخواد یافت.

– وایمکس ایرانسل در سال گذشته با افزایش ۲۵ درصدی مشترکان روبرو شده.

– بیشتر از ۴۵ نقطه دسترسی به شبکه فروش ایرانسل از راه بسترهای USSD، اینترنت همراه، پایانه های فروشگاهی و روشای دیگه در سراسر کشور هست.

– ۲۵ بانک خدمات شارژ و پرداخت ایرانسل رو رو دوش دارن.

– پیشرفت فروش الکترونیکی و شارژ مستقیم eCharge به ترتیب ۴۳ و ۲۰۰ درصد بالا رفته.

– تنوع محتوای تولیدی در ایرانسل نسبت به سال قبل ۳۲ درصد رشد کرده.

– ایرانسل بیشتر از ۴۰۰ شرکت رو واسه پیشرفت شبکه و تولیدمحتوا استفاده کرده.

– این شرکت در این ۸ سال واسه بیشتر از ۱۹۱۳ نفر به صورت مستقیم و واسه ۵۲ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی کرده.

– این اپراتور تا حالا ۳۸۷ هزار و ۵۵۲ نفرساعت آموزش عمومی و تخصصی ارائه کرده.

– ایرانسل تا حالا ۱۷۳ هزار میلیارد ریال واسه دولت درآمدزایی کرده که ۱۱۲ هزار میلیارد ریال اون به صورت مستقیم بوده.

– جزیره هوشمند اپراتور دوم همراه کشور تا ۹۹ درصد به مشترکان تخفیف میده که در این صورت قیمت صحبت به ۷ درصد می رسه.

– ایرانسل در جهت مسئولیتای اجتماعی خود از انرژی خورشیدی واسه تأمین نیروی BTS هاش استفاده می کنه. هم اینکه تموم BTSای این شرکت از سازمان انرژی اتمی مجوز بی ضرر بودن تشعشعات دارن.

در ادامه برنامه صمدی مدیر فروش ایرانسل خدمات جدید این شرکت رو واسه حضار توضیح داد. ایشون با اشاره به طرح جزیره هوشمند، این امکان رایگان رو گامی واسه تخفیف به کاربر و مدیریت پخش ترافیک مصرف شبکه دونست و گفت: بیشتر از ۴۰ درصد مشترکین اعتباری از این سرویس استفاده کردن که حدود ۳۹ میلیارد تومن تخفیف واسه این افراد ارائه شده. این کار مشترکان رو به ایرانسل وفادارتر کرده.

سرویس بعدی که مدیر ایرانسل معرفی کرد بسته های ترکیبی جدید با توانایی سفارشی سازی به وسیله خود مشترکه. کاربران واسه این کار باید به این نشانی مراجعه کنن.

سرویس کتابخوان که در نمایشگاه تلکام رونمایی شد، الان واسه استفاده مشترکان در این نشانی اینترنتی قابل دانلود و استفاده س. کتابخوان خدمات فروش کتابای الکترونیکی و صوتی رو ارائه می کنه که پرداخت اون به وسیله شارژ ایرانسل صورت میگیره.

در مراسم امروز از بازار برنامه های اندرویدی چهارسو که سال قبل رونمایی شده بود دوباره صحبت به میان اومد، و نشانی اینترنتی اون واسه استفاده مشترکان ایرانسل هم ارائه گردید.

سرویس جدید مجموعه محتواهای صوتی (که از حقوق صاحبان اثر موسیقی هم پشتیبانی می کنه) به این مراسم رسید و به وسیله مدیر فروش ایرانسل معرفی شد. علاقه مندان به موسیقی می تونن با مراجعه به سایت ریتم این برنامه رو دانلود کرده و به وسیله اون به دریافت آهنگای مورد علاقه خود بپردازند. ریتم مجموعه کاملی از فایلای موسیقی ایرانیه.

صمدی سرویس بعدی که مانند ریتمه رو با نام زوم معرفی کرد و اضافه کرد: این برنامه مجموعه محتواهای تصویریه که به زودی در اختیار کاربران قرار میگیره. این برنامه مجموعه تصویری کاملی رو به کاربران ارائه میده.

مدیر فروش ایرانسل سرویس بازیک رو خدمت بعدی این شرکت دونست که در اون بازیای معتبر اندرویدی ایران و دنیا با امکان خرید درون برنامه ای عرضه می شه. این سرویس الان واسه کاربران قابل استفاده نیس و در آینده ارائه می شه.

ایشون گفت: واسه ورود و پرداخت در برنامه های فوق کافیه مشترکان ایرانسل رمز ecare خود رو دریافت کرده باشن.

اپلیکیشن بیسفون که وسیله صحبت و فرستادن پیام مجانیه به وسیله ایرانسل معرفی شد. این اپلیکیشن به وسیله صمدی با برنامه های واتزاپ، وایبر و اسکایپ مقایسه شد. از امکانات برتر این برنامه تماس از بستر GSM به VOIP و برعکس هم اینکه استیکرهای بومیه. اپلیکیشن یاد شده واسه دو سیستم عامل اندروید و iOS نوشته شده و الان در بازار و اپ استور گوگل واسه مشترکین قابل دانلوده.

مدیر فروش ایرانسل از اپلیکیشن نشون هم رونمایی کرد تا در ماه های آینده در اختیار کاربران قرار گیرد. این اپلیکیشن مانند Foursquareه و کاربر می تونه از رستورانا، کافه ها، بانکا، مغازه ها و دیگه اطلاعات شهری نزدیک خود باخبر شده و از تخفیفات اونا هم باخبر شن.

آموزش همراه، سلامت همراه، بیمه همراه و تبلیغ همراه دیگه خدمات معرفی شده از ایرانسل در مراسم بود. سامانه کامل تاکسیرانی و ثبت مأموریتای اورژانسی هم به وسیله ایرانسل ارائه می شه. تاکسیرانی اصفهان از سامانه این شرکت استفاده می کنه.

پیام پیشواز هم از این به بعد واسه مشترکان ارائه می شه. در این خدمت، شما پیامی رو مشخص می کنین، تا اول هر تماس به مخاطبان شما ارسال شه. البته می تونین مخاطبان رو دسته بندی یا زمانای خاصی از روز رو واسه این کار مشخص کنین. واسه عضویت در این سیستم عبارت "OZV" رو به ۸۵۸۵ اس ام اس کنین.

_MG_0427-w600

پس از این مدیرعامل ایرانسل به جواب سؤالات خبرنگاران پرداخت.

درباره شکایت ترکسل از ایرانسل که خود این شرکت ترک نسل محکوم شده و به ایران باید غرامتی بده، مقداری از این پول به ایرانسل می رسه؟

– ترکسل هیچ شکایتی از ایرانسل نکرده و دعوی شکایت این شرکت از شرکای ایرانسل یا علیه دولت ایران بوده که در هیچکدام به نتیجه نرسیده. پس هیچ خسارتی به ایرانسل پرداخت نمی شه. هم اینکه این شرکت علیه MTN در آمریکا شکایت کرده که اونم نتیجه ای نداشته.

مسئولان رایتل گفتن ایرانسل رومینگ به سمت شبکه این شرکت رو بسته س. این موضوع صحت داره؟

– ما پوشش رو واسه رایتل بازکرده ایم و در محلایی که آنتن دهی نداره، این کار به طور کاملً انجام می شه.

کاربران سایت ما از ما خواسته ان که در مورد ازبین رفتن شارژ ایرانسل در مدت زمان کم از شما سوال کنیم. این براساس گران شدن تعرفه س یا مشکل شبکه؟

– شبکه ما هیچ مشکلی در کم شدن شارژ نداره و اینجور اتفاقی نیافتاده س. شاید کاربری وارد منطقه ۳G شه و براساس سرعت دانلود بالا، حجم زیادی در موبایلش دانلود شده، در نتیجه شارژ ایشون به اتمام می رسه.

تعرفه دیتا در شبکه نسل دو، سه و چهار فرق داره یا نه؟

– واسه تعرفه دیتا منتظر مصوبات کمیسیون هستیم که در هفته جاری شایدً ابلاغ می شه. ما هم منتظریم ببینیم این تعرفه ها تغییر می کنه یا نه.

سیم کارتای ۴G ایرانسل چه وقتی به مشترکان ارائه می شه؟

– چون دستگاه های دارای توانایی LTE در کشور کمه منتظریم که این دستگاه ها زیاد شه تا خدمات بهتری در این مورد به کاربران بدیم. سیم کارتا هم کم کم از آذر به کاربران داده می شه. ولی الان تعداد کمی از اونا در دست کارکنان ما واسه تست این شبکه س.

کاربران وایمکس زیادی در ایرانسل هستن ولی با در نظر گرفتن توجه و تمرکز شما به پیشرفت نسل سوم و چهارم گوشی موبایل این شبکه پیشرفت نخواد یافت. کاربران باید با همین افت کیفیتا و قطعیا در وایمکس بسازن یا برنامه ای واسه اونا دارین؟

– ما شبکه وایمکس رو بازم سرپا نگه داریم. در عین حال مجوز fix LTE یا همون TD-LTE رو گرفتیم و این فناوری جانشین وایمکس می شه. با در نظر گرفتن اینکه در آینده پیشرفت کاربران اینترنت همراه (MBB) و مشترکان اینترنت ثابت (TD-LTE) رو داریم خدمات وایمکس با کم شدن درخواست روبرو شده و کیفیت اون بهتر می شه.

شما گفتید کمترین اندازه قطعی ۰٫۷۷ درصده. بیشترین اندازه قطعی شبکه ایرانسل چقدره؟

– این اندازه تو تهران به بیشترین حد خود با ۱٫۲ درصد می رسه.

به چه دلیل بعضی سیم کارتای رند ایرانسلی باطل می شه؟

سیم کارتایی که به صورت غیر قانونی و سودجویانه ثبت شده باشن، باطل شده و از دسترس خارج می شن. البته تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیس چگونگی ارائه سیم کارتای رند اعلام می شه.

برنامه ای واسه ارائه تماس تصویری دارین؟

– ما در این حالت پیرو نظر سازمان تنظیم مقررات و سازمانای مربوط هستیم ولی فکر نکنم برنامه ای واسه ارائه تماس تصویری باشه.

تا آخر آذر واسه اعلام چگونگی عرضه سهام ایرانسل به بورس وقت دارین. در این رابطه چه کاری انجام دادین؟

– براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ظرف مدت ۶ ماه شرایط و چگونگی واگذاری سهام رو باید مشخص کنیم. چگونگی ای که به وسیله ایرانسل به کمیسیون اعلام شه رو رسانه ای می کنیم.

سیم کارتای اعتباری از پیش ثبت شده در بازار هست. به چه دلیل با این کار برخورد نمی کنین؟

– ما نمایندگان رو موظف کردیم تا مدارک افراد رو با خود اونا و کپی مدارکشان مطابقت بدن. ولی وظیفه برخورد با این جرائم بردوش مراجع قانونیه. ما نه قوه قضائیه هستیم نه نیروی انتظامی.

قیمت اینترنت پهن باند موبایل ایرانسل براساس سرعت متغیر می شه؟

– ما سیاستی در جهت تعرفه بندی براساس سرعت نداریم و دوست داریم بر مبنای حجم تعرفه گذاری کنیم. ایرانسل پر مصرف ترین شبکه دیتا در کشور حساب می شه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *