آوریل 14, 2021

توضیح دوباره سئو

در میان تموم مطالبی که درباره ارائه شده، شاید این سوال واسه شما پیش اومده باشه که در اصل، از کجا شروع شد و اولین پایه گذاری این علم در چه وقتی رخ داده؟
در واقع از وقتی شروع شد، که موتورهای جست و جو کم کم در میان مردم بیشتر مورد توجه قرار گرفتن و افراد زیادی به سمت اونا جذب شدن که این اتفاق به سال ۱۹۹۰ برمیگرده. پس از این اتفاق افتاد، مدیران موتورهای جست و جو، به فکر بهینه سازی سایتا و موتورها افتادن چون فهمیدن که شرایط تغییر کرده و کاربران بیشتری به سمت اونا میان. بنابر این اولین موتور جست و جو که اصول رو راه اندازی کرد، یاهو وب بود و پس از اون گوگل وارد عمل گشت. این موتورهای شروع به طراحی الگوریتمای جور واجور در مورد کردن و به مراتب موتورهای جست و جوی دیگه هم وارد دنیای شدن. احساس کردیم که نیازه تا توضیح دوباره سئو رو واسه شما دوستان در این مقاله ارائه بدیم.

سئو

توضیح دوباره سئو 

حتما تا حالا به این موضوع دقت کردین که، وقتی که در یکی از موتورهای جستجو به دنبال یه موضوع خاص می گردید، بعضی از وب سایتا در رتبه های بالایی به شما نشون داده می شن و این به این معناست که این صفحات وب ویژگیایی دارن که واسه انتخاب یه موتور جستجو گول زننده و باحال تره. و بهینه سازی سایت  به شما کمک می کنه که در یافته های جستجوی یه موتور جستجو بیشترین امتیاز رو داشته باشین. سئو علم دلیل مهم بودن این موضوع اون هستش که، بیشتر افراد واسه رسیدن به اطلاعات یا اجناس مورد نظر خود از موتورای جستجو استفاده می کنن. تقریبا همه آدمایی که با وب آشنایی دارن دست کم یه بار کلمه  و یا بهینه سازی سایت به گوششون خورده.
اما SEO چیه؟ SEO مخفف Search Engine Optimizationه، که برابر اون در فارسی “بهینه سازی موتور جستجو ” هستش.
بیشتر مردم معمولا به یافته های صفحه اول موتورهای جستجوی گوگل و یاهو توجه میکنن پس داشتن رنک یا امتیاز بالا به نمایش سایت شما در صفحه اول کمک می کنه. علم SEO به بررسی روشای مناسب واسه انتخاب بهترین عنوان واسه سایت، تگا، کلمات کلیدی و محتوا و مطالبی که موتورهای جستجو پسند می کردن، می پردازه. موتورهای جستجو با کمک نرم افزارهای عنکبوت یا خزندگی وب سایتا رو دسته بندی می کنن. تموم نرم افزارهای عنکبوت برابر عمل نکرده و ممکنه وب سایتی که تو یه موتور جستجو رنک بالایی داره در موتور دیگه اینطور نباشه و بنابر این لازمه متخصصین سئو همه تغییرات موتورهای جستجو رو دنبال کرده و صفحات وب رو برابر این تغییرات بهینه کنن.
به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که همراهی وب شما با تغییرات موتورهای جستجو، شما رو پیرو این موتورها کرده پس لازمه حتما با طراح سایت خود درمورد بهینه سازی موتورهای جستجو صحبت کنین تا برابر اصول بهینه سازی طراحی صفحات وب شما رو شروع کنه. رعایت اصول بهینه سازی از همون اول طراحی سایت، چیزی آسون تر و مناسب تره و چه بهتر که سایت شما از همون اول که روی وب قرار میگیره اصول بهینه سازی موتورهای جستجو رو رعایت کرده باشه.

گذشته سئو

در اواسط دهه ۱۹۹۰ علم SEO به وسیله مدیران سایتهای بزرگ شروع شد. در شروع لا زم بود که همه وبمسترها، واسه اون عنکبوتا، صفحات خود رو در این سایتای بزرگ ثبت کنن تا در یافته های جستجو به نمایش درآیند. امروزه با رشد اینترنت فروش خدمات اینترنتی از جمله افزایش سئو  و بهینه سازی سایتا در موتورهای جستجو هم زیاد شده. در سال ۲۰۰۴، موتورهای جستجو طیف خیلی از عوامل رو در الگوریتم رتبه بندی خود قرار دادن. در ژوئن ۲۰۰۷، نیویورک تایمز در مقاله ای افشا کرد که گوگل واسه رتبه بندی سایتا بیشتر از ۲۰۰ عامل رو در نظر میگیره. موتورهای جستجوی پرکاربرد مثل گوگل، بینگ و یاهو هیچوقت الگوریتمای رتبه بندی خود رو معلوم نمی کنن.

به چه دلیل سئو مهمه؟!

به چه دلیل بهینه سازی واسه موتورهای جستجو به درد بخوره؟
۱- برتری شما در یافته های یه جستجو مشتری هایی بسیاری رو به سایت شما دعوت می کنه.
۲- ۹۱ در صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده می کنن.
۳- بیشتر از ۲۵۰ میلیون جستجو در روز در کشور انگلیس انجام میشه.
۴- ۷۳ درصد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو شروع می شه.
۵- ۵.۳ بیلیون از سایت با هم بر سر رقابت پول هستن و اینا تنها کسر کوچیکی از اثرات بهینه سازی سایت در موتورهای جستجوست.

چه کسائی به سئو احتیاج دارن؟

همه وب سایتای فعال در بخش تجارت و بازرگانی لازمه که صفحات وب خود رو واسه موتورهای جستجو بهینه کنن چون که این کار به جلب مشتریان اینترنتی کمک می کنه. تحقیقات نشون داده که بیشتر کاربران، وب سایتا رو از راه موتورهای جستجو پیدا میکنن.  در آخر پیشنهاد می کنیم که سئو رو واسه پیشرفت در تجارت خود در اولویت بذارین چون که شما رو به بازار معرفی می کنه. تذکر مهمی که باید به اون توجه کنین اینه که حتما قبل از سفارش سئو در مورد سئو سایت اصولی تحقیق کنین.