Posted on

در فوتبال هر شماره داستان مخصوص خود رو داره بعضی وقتا شماره ای خاص به تن یه بازیکن محبوب میره و دیگه کسی اجازه پوشیدن اون رو نداره اما بعضی وقتا یه شماره به اندازه ای عجیبه که تنها افراد خاصی به اون علاقمند می شن. در تاریخ فوتبال چند شماره بسیار عجیب وجود داشته که با هم تقدیم حضوتون می کنیم:

۱+۸ واسه ایوون زامورانو

 4 شماره عجیب در دنیای فوتبال

ایوون زامورانو یه بازیکن اهل شیلی و اسطوره ای رئال مادرید بود که همیشه با شماره ۹ بازی می کرد. اون در سال ۱۹۹۶ به اینترمیلان منتقل شد ولی در این باشگاه نتونست به شماره ۹ یا ۱۰ برسه چون که این شماره ها در اختیار رونالدو و باجو بود. اون که نمی خواست شماره ای جز این دو رو به تن کنه شماره ۱۸ رو انتخاب کرد و یه علامت + میان دو عدد قرار داد. اون تموم بازیای خود در اینتر رو با این شماره انجام داد.

روجریو سنی و پیراهن شماره ۶۱۸

 4 شماره عجیب در دنیای فوتبال

یکی از بازیکنان برتر تاریخ فوتبال سائوپائولوی برزیل، روجریو سنیه که بیشتر از ۱۰۰ گل واسه این تیم به ثمر رساند. این بازیکن دو شماره خاص رو در طول مدت بازیکنی تجربه کرده. در وقتی که در خط حمله بازی می کرد شماره ۱ رو به تن می کرد اما در سال ۲۰۰۵ به تیم تریکلور برزیل رفت و در اونجا به خاطر تعداد بازیایی که کرده بود شماره ۶۱۸ رو به تن کرد.

تنها شماره صفر تاریخ

 4 شماره عجیب در دنیای فوتبال

زیروآلی بازیکن مراکشی تیم آبردین اسکاتلنده که در سال ۲۰۰۰ به این تیم ملحق شد. اون در طول بازی واسه این تیم شماره ۰ رو به تن کرد تا عجیب ترین شماره تاریخ فوتبال رو در اختیار داشته باشه. اما دلیل اینکه شماره صفر به این بازیکن رسید نام اونه که به زیرو معروف بود. زیرو در زبون انگلیسی به معنی عدد صفره. این بازیکن در سن ۲۷ سالگی تو یه تصادف رانندگی جون خودشو از دست داد.

هافبکی با شماره یه

 4 شماره عجیب در دنیای فوتبال

در جام جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا فدراسیون فوتبال آرژانتین عزمشو جزم کرد براساس حروف الفبا به بازیکنان تیم ملی شماره های ترتیبی بده و همین شد که آسوالدو آردیلس هافبک این تیم مجبور شد پیراهن شماره یه رو بپوشد. اون از تک و توک بازیکنان مشهور دنیاست که به عنوان یه هافبک پیراهن شماره یه رو می پوشد، پیراهنی که بیشتر در اختیار دروازه بان هاست.

همسران بازیکنان رئال مادرید با حجاب در مسجد!+عکس

باحال و خواندنی درباره لیونل مسی

اخبار داغ فوتبالی باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *