Posted on

خواص موز

موز قندهای جور واجور و مقدار زیادی فیبر در خود داره، به خاطر همین، انرژی زیادی رو براتون جفت و جور می کنه اما جدا از این می تونه بسیار بهتر از قرص و دارو بعضی مشکلات جسمی رو برطرف می کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ ممکنه بخاطر کالری بالایی که این میوه داره، در خوردن اون دودلی کنین اما باید بدونین که موز یکی از فایده بخش ترین موادغذایی واسه مشکلات و مریضی های زیره.

  1. فشارخون بالا

گفته می شه که مصرف بالای نمک و کمبود کلسیم اثرات منفی بر فشارخون داره. خیلی مهمه که اندازه پتاسیم خون رو در حد متعادل نگه دارین و موز یکی از بهترین منابع پتاسیم به حساب می رود. پیشنهاد می شه که صبح ها یه عدد موز استفاده کنین تا بتونین فشارخونتون رو همیشه در بهترین وضعیت نگه دارین.

  1. افسردگی

تریپتوفان موجود در موز به شکل پروتئین هاییه که ترشح هورمون شادی بیاری، سروتونین، رو افزایش می دهد. خوردن یه عدد موز در روز واسه بالا بردن این هورمون در بدن کافیه. بالا رفتن این هورمون در بدن طی چند دقیقه به شما احساس آرامش و شادی می دهد.

  1. استرس

استرس متابولیسم بدن رو بالا می برد و همین مسئله باعث پایین اومدن سطح پتاسیم در بدن می شه. با مصرف موز بخاطر شامل بالای پتاسیمی که داره می تونید این تعادل رو ایجاد کرده و کارکرد قلبتون رو طبیعی کنین. هم اینکه موز به حفظ تعال آب و مایعات در بدن هم کمک می کنه.

  1. یبوست

موز شامل پکتینه که یه جور فیبره که هضم و گوارش رو سرعت داده و به خارج شدن سموم از بدن کمک می کنه. علاوه بر اون، موز شامل خواص پروبیوتیکه که گوارش رو تقویت کرده و فشار موجود در روده ها بخاطر یبوست رو کاهش می دهد.

  1. سندروم قبل از قاعدگی

موز پر از ویتامین B6ه که تاثیر مثبتی بر سطح گلوکز در خون داره و گفته می شه که ویتامین B به کم شدن نشونه های قبل از قاعدگی کمک می کنه. موز درد داخل شکم و کمر رو کاهش داده، مشکلات روحی و عصبی رو تنظیم کرده و به حفظ آب داخل بدن کمک می کنه.

تخمه هندوانه چه خاصیتی داره؟

آلبالو چه خواصی داره؟

خواص میوه مردمون موز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *